Aktualności

Spotkanie wprowadzające do realizacji Partnerstw Współracy

08.11.2023 ECOSTYLE

Autor: Agnieszka Kaliszuk

Spotkanie wprowadzające do realizacji projektów Erasmus+ Partnerstwa Współpracy za nami! Z nową wiedzą i nadzieją na osiągnięcie wskaźników jakościowych i ilościowych, ruszamy z realizacją projektu ECOSTYLE! ECOSTYLE, pod kierownictwem dr Ewy Pawłowicz-Sosnowskiej z Zakładu Pedagogiki, to jeden z 27 projektów edukacyjnych (na 121 wniosków złożonych przez polskie uczelnie w naborze 2023!), który uzyskał pozytywną ocenę ze strony Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji i został zatwierdzony do realizacji!

Adresatami spotkania, które odbyło się 6 listopada 2023 r. w Warszawie, byli przedstawiciele projektów zaakceptowanych do dofinansowania. W spotkaniu udział wzięli koordynatorzy oraz osoby zajmujące się projektami od strony merytorycznej, finansowej i zarządczej.

Celem spotkania było:

  • przedstawienie zasad realizacji projektów typu „Partnerstwa współpracy”, które wynikają z umowy finansowej pomiędzy beneficjentem a Narodową Agencją;
  • zaprezentowanie realizacji projektów od strony praktycznej;
  • przedstawienie narzędzi informatycznych Komisji Europejskiej i Narodowej Agencjiwspierających realizację i rozliczanie projektów.

ECOSTYLE czyli „Środowiskowe i outdoorowe metody pracy dydaktycznej” jest projektem edukacyjnym dla studentów z Polski, Czech, Włoch i Hiszpanii.

Projekt realizowany będzie od 01.11.2023 do 31.10.2024., we współpracy z następującymi uczelniami partnerskimi:

- Uniwersytet w Sewilli, Hiszpania

- Uniwersytet Complutense w Madrycie, Hiszpania

- Universytet Suor Orsola Benincasa w Neapolu, Włochy

- Uniwersytet Palackiego w Ołomuńcu, Czechy

Głównym celem projektu jest opracowanie innowacyjnego przedmiotu kształcenia pt. Środowiskowe i outdoorowe metody pracy dydaktycznej oraz materiałów dydaktycznych dla studentów i nauczycieli, dostępnych on-line. Przedmiot będzie obejmował 30 godzin plenerowych zajęć praktycznych w semestrze letnim i doprowadzi do realizacji efektów uczenia się w ramach 2 punktów ECTS w celu kształtowania wrażliwości proekologicznej (green skills) i kompetencji miękkich studentów w ich rozwoju osobowym jak i w ich przyszłej karierze zawodowej.

Galeria zdjęć

flagi.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "Uczelnia dostępna dla wszystkich, numer POWR 03.0500-00-A050/20

O projekcie

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce oraz o naszej polityce prywatności. 
Czytaj więcej